Bizi Takip edin  /  Follow Us

 

Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Banka Hesapları  Diğer Hizmetler
Kurumsal Müşetri İlişkileri İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim

 
Oteller Turlar Gemi - Cruise Mavi Yolculuk Transfer Hizmetleri Kıbrıs Uçak Bileti Tatil Seçenekleri Diğer Hizmetler
Anasayfa
Erken Rezervasyon
Oteller
Turlar
Gemi - Cruise Turları
Mavi Yolculuk Turları
Kıbrıs Tatili
Okul Turları
M.I.C.E. - Kurumsal
Fuarlar
Dernek Organizasyonları
Sportif Organizasyonlar
Incoming Hizmetleri
Alternatif Tesettür Tatiller
Şirketlere Kurumlara Özel
Diğer Hizmetlerimiz
İletişim

Erken Rezervasyon
Kampanyalar
Günün Fırsatı
Son Dakika Fırsat Tatil
Tatil Seçenekleri
 

 
  MÜŞTERİ OTEL HİZMET SÖZLEŞMESİ  

 

 

Müşteri Otel Kayıt Sözleşmesi

 

TATİL ELMASI SEYAHAT TURİZM Ltd. Şti.    OTEL KONAKLAMA SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. GENEL HÜKÜMLER

1.1. Müşteri bu sözleşmede bahsi geçen hizmetin nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli, fiyatlarin geçerlilik tarihi ile ifaya iliskin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve satış ofislerinde ,elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.

1.2. Tatil Elması tarafından sunulan tüm hizmetler için müsteri, kendi iradesi ile rezervasyon yapar ve hizmete yönelik kisisel zevk, tercihlere uymayan herhangi bir hususta Tatil Elması’na bir itiraz yöneltemez.

1.3. Tatil Elması üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında yukarıda bildirilen iletişim bilgilerinden bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı degisiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farkli bir hizmet alması durumlarında Tatil Elması sorumluluk kabul etmez.

1.4. Konaklama kayıt başlangıcından sonra gelen erken çikis talebi, ilgili otelin onayi dogrultusunda degerlendirilir. Otelden erken ayrilma halinde ücret iadesinin yapilip yapilamayacagi otelin/isbirligi yapilan araci kurulusun inisiyatifinde olduğundan Tatil Elması'na bu konuda bir talep veya bir itiraz yöneltilemez. Otelden erken ayrilma durumunda müsteri, rezervasyon tutarinin tamamini hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi kabul eder.

1.5. Tatil Elması'ndan kaynaklanmayan bir sorundan dolayi, satın alınan hizmetin sağlanamaması durumunda (otelin ön bildirim yapmaksızın kapanması, otelde acil tadilat ihtiyacı doğması, vb. mücbir sebep durumlarında) hizmet başlangıç tarihinden önce ilgili firmadan tarafımıza bir bilgilendirme yapıldığı takdirde, müşteriye tercihine bağlı kalınarak aynı kategoride alternatif bir hizmet sunulur ya da ödenen toplam tutarın iadesi teklif edilir. Tarafımıza bilgilendirmenin yapılmadığı nadir durumlarda ise, tedarikçi/aracı kurumun ya da ilgili otelin aynı kategoride alternatif bir hizmet bulacagi kabul edilmis sayilir veya Müşterinin talebi ile tahsil edilen bedel derhal iade edilir.

1.6. Tatil Elması, verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayisi, devletlerarasi ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayi oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayi gösterir, ancak buna rağmen giderilemeyen aksaklıklardan dolayı zarardan sorumlu tutulamaz. Fakat Müşteriye alternatif seçenekler sunmaya çalışır yada ödediği bedelin iadesini sağlar.

1.7. Pansiyon durumları, otel konseptleri, yildiz nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklilik gösterir. Türkiye'de otel yildizlari Kültür ve Turizm Bakanlığın tarafından belirlenmektedir. Sunulan tüm bu hizmetler için müsteri kendi iradesi ile rezervasyon yapar. İki, üç yıldızlı veya belgesiz konaklama tesislerini tercih eden misafirlerimiz tesiste alacakları hizmeti, tesisin özelliklerini inceleyerek yeterli buldukları ve bu nedenle fiyatlarının düşük olmasından dolayı kendi istekleriyle bu tesislerde tatil yapmayı tercih ettiklerini bilerek şimdiden kabul etmiş sayılırlar.

1.8. Tatil Elması'nda yer alan otel ücretleri, programlama tarihindeki ücretler üzerinden belirlenir. Bu bedele tüm vergiler dahildir. Müsteri tarafindan alinan konaklama sekli disinda, müsterinin otelde alacagi ekstra yemek ve içki, kisisel harcamalar ve program disi alinan hizmetlerin bedeli müsteri tarafindan ödenecektir.

1.9.Sözlesmede imzası bulunmayan ancak sözlesmeye konu hizmeti alan tüketici(ler) de kendi adlarina kayit yaptirmakla görevlendirdikleri tüketici(ler) bu sözlesmeyi okuyup kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle hizmeti alan tüketici(ler)in acenta Tatil Elması aleyhine ve almıs oldukları hizmet sebebi ile ilgili dava ve takipler ve acentanın tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde acentanın Tatil Elması sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş oldugu fazla miktar için rücu hakki mahfuzdur. Bu geziye katilan tüketiciler imzalamis olmasalar dahi taraflar arasinda geçerli olacak bu sözlesme sartlarini katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmişlerdir.

1.10.Sözleşme konusu hizmetin Tatil Elması tarafından hâkli bir sebep dolayısıyla sağlanamaması halinde Tatil Elması sözleşmeden doğan ifa yükümlülügünün baslama süresi dolmadan MÜSTERI'ye esit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir veya para iadesini yapabilir.
 2. İPTAL, VAZGEÇME, DEĞİŞİKLİK KOŞULLARI VE ŞARTLAR

1.Otel odalarına yerleşme saati yurtiçi seyahatlerde saat 14.00, yurtdışı seyahatlerde yerel saatle 15.00; odaları boşaltma saati ise her iki destinasyonda da yerel saatle 12.00 dır.

2. Rezervasyonunuz otele giriş gününde akşam 19:00'a kadar tutulmaktadır, geç girişler otele bildirilmek zorundadır.

3. Rezervasyonunuzla ilgili özel talepleriniz otele rica olarak geçilir, Tatil Elması bu talepleri garanti etmemektedir.

4.Çocuk indirimleri konaklamada tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-2 yaş arası ücretsiz olup 2-12 yaş arasında uygulanan indirimler çocukların ebeveynleriyle aynı odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. 0-6 yaş aralığındaki misafirlerimiz otobüs ulaşımlarında koltuk talep etmeleri halinde ücretin tamamını ödemekle yükümlüdürler. Uçak ve gemi ulaşımlarında ulaşım aracının uyguladığı indirim oranları uygulanır.

5. Otele giriş tarihinde giriş yapmadığınız ya da otelden erken çıkış yaptığınız takdirde toplam rezervasyon tutarını hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi kabul etmiş sayılırsınız.

6. Değişiklik talepleri, alınan hizmetin başlangıç tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar Tatil Elması’na bildirilmek şartıyla değerlendirmeye alınır. Alınan hizmetin başlangıç tarihinden önceki son 7 gün içerisinde tarafımıza iletilen değişiklik talepleri sadece ilgili hizmetin bitiş tarihini uzatmak için kabul edilir.

7. Aracı firmadan yapılan değişiklik, iptal vb. durumlarda Tatil Elması hiçbir sorumluluk kabul etmez. Değişiklik talepleri, tamamen ilgili tedarikçinin ve aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan gerçekleştirilemeyen talepler için Tatil Elması sorumlu tutulamaz. Her değişiklik talebi, güncel fiyatlandırmaya ve müsaitliğe tabidir. İkinci kez yapılan değişikliklerden sonra talep edilen değişikliklerde Tatil Elması ücret alma yetkisini saklı tutar.
Bu rezervasyonun tahsilatı Tatil Elması tarafından yapılmaktadır. 


3. YÜRÜRLÜK

Is bu sözleşme Müşterinin www.tatilelmasi.com internet sitesinden ve satış ofislerinden yukarıda bahsi geçen hizmetleri satin almak için onaylamasi ile yürürlüge girecek olup taraflarca yürürlülük tarihinin onaylama tarihi olacağı kabul edilmektedir. Müşteri bu sözleşmeyi okumadan ve onaylamadan web sistemi içerisinde kademe atlayamayacak olup bu sözleşmeyi okumak mecburiyetindedir. Bu sözleşme hizmetin Müşteri tarafindan alinmasi ve tüketilmesi yada herhangi bir sekilde iptale konu olmasi halinde son bulur.

4. YETKILI MAHKEME
Is bu sözlesmenin uygulanmasindan çikan ihtilaflarda TURSAB Tahkim Kurulu yetkilidir.

 

 

 

Erken Rezervasyon Otelleri
Yurtiçi Oteller
Yurtdışı Oteller
Kıbrıs Otelleri
Istanbul Otelleri
Termal Oteller

Tesettür Otelleri

Kayak Otelleri
Yurtdışı Turlar

Kültür Turları
Kıbrıs Turları
Istanbul Turları
Günübirlik Turlar
Okul Turları
Gemi-Cruise Turları
Mavi Yolculuk Turları
Kayak Turları
Vizesiz Turlar
Fırsat Turları
Alternatif Turlar
M.I.C.E. Organizasyonlar

Kurumsal Organizasyonlar

Fuarlar
Transfer Ulaşım Hizmetleri

Rent A Car
Seyahat Sigortası
Vize Hizmetleri
Uçak Bileti - ONLINE
Dernek Organizasyonları
Sportif Organizasyonlar
Incoming Hizmetleri
Şirketlere - Kurumlara  Özel
Antalya Otelleri
Alanya Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri
Side Otelleri

Fethiye Otelleri
Bodrum Otelleri
Marmaris Otelleri
Kuşadası Otelleri

 
Hizmet Sözleşmesi
Yurtdışı Müşteri Sözleşmesi
Yurtiçi Müşteri Sözleşmesi
Otel Müşteri Sözleşmesi
Mail Order Formu
Ödeme Seçenekleri

Nasıl Rezervasyon Yaparım

Neden bizle Tatile
Tatilci Hakları

Tatil Güvencesi
En iyi Fiyat Garantisi
İptal iade Koşulları

 
Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
Banka Hesapları
Kurumsal Hizmetler
Müşteri İlişkileri

İnsan Kaynakları

Gizlilik Politikamız
İlkelerimiz
Referanslarımız
Diğer Hizmetlerimiz

İletişim
Bizi Takip edin  /  Follow Us


 


Copyright © 2018 Tatil Elmasi  | All rights reserved  Web Tasarım : Topkara