Bizi Takip edin  /  Follow Us

 

Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Banka Hesapları  Diğer Hizmetler
Kurumsal Müşetri İlişkileri İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim

 
Oteller Turlar Gemi - Cruise Mavi Yolculuk Transfer Hizmetleri Kıbrıs Uçak Bileti Tatil Seçenekleri Diğer Hizmetler
Anasayfa
Erken Rezervasyon
Oteller
Turlar
Gemi - Cruise Turları
Mavi Yolculuk Turları
Kıbrıs Tatili
Okul Turları
M.I.C.E. - Kurumsal
Fuarlar
Dernek Organizasyonları
Sportif Organizasyonlar
Incoming Hizmetleri
Alternatif Tesettür Tatiller
Şirketlere Kurumlara Özel
Diğer Hizmetlerimiz
İletişim

Erken Rezervasyon
Kampanyalar
Günün Fırsatı
Son Dakika Fırsat Tatil
Tatil Seçenekleri
 

 
  YURT İÇİ MÜŞTERİ HİZMET SÖZLEŞMESİ  

 

 

Müşteri Tur Kayıt Sözleşmesi

TATİL ELMASI SEYAHAT TURİZM Ltd. Şti.    TUR KAYIT  SÖZLEŞMESİ


MADDE 1 : TARAFLAR

 

Bir tarafta İçerenköy Mah. Huzur Cad. Huzur Apt. No:8/A - İçerenköy-Ataşehir/ISTANBUL / Türkiye adresinde ikamet eden TATİL ELMASI SEYAHAT TURİZM Ltd. Şti. (Kısaca Tatil Elması olarak anılacaktır) ile diğer tarafta rezervasyonu yaptıran ve yukarıda adresi belirtilen (Kısaca Rezervasyon Sahibi olarak anılacaktır) arasında; aşağıda belirtilen hususlarda tam bir anlaşmaya varmışlardır


MADDE 2 : KONU

 

İş bu sözleşme müşterinin, Tatil Elması vasıtası ile aşağıda açıklanan koşullar çerçevesindeki Tur Kayıt Rezervasyonunu ve İndirim aldığı ve/veya alabileceği hizmetleri içerir.


MADDE 3 : UYGULAMA

1.     Yurtiçi/Yurtdışı turlarda nüfus cüzdanlarının/pasaportlarının yolcuların yanlarında bulunması gerekmektedir.

2.     Havayolu ile ulaşımlarda, havayolu şirketinden kaynaklanan sebeplerle uçuş saatinin ve uçak tipinin değişebileceği hususu rezervasyon sahibi tarafından kabul edilmiştir. Bu konuda sözleşme sırasında özel uyarı ve bilgilendirme yapılmış sayılır.

3.     Ulaşım dahil turlarda buluşma saati, otobüs ulaşımlarında hareket saatinden yarım saat önce ve uçak ulaşımlarında ise hareket saatinden iki saat öncedir.

4.     Tura katılan konuklar, tur esnasında yapılan video ve fotoğraf çekiminin Tatil Elması tarafından reklam amaçlı kullanılması için ve Tur dönüşü doldurulan anket sonucu ve genel değerlendirmelerin Tatil Elması tarafından kullanılmasına izin vermiş sayılır. Ayrıca verilen bilgiler çerçevesinde Tatil Elması tarafından tanıtım için gönderilen e-mail ve sms'ler için izin vermiş sayılır.

5.     Konaklamalı tur kayıtlarında 3 kişilik yapılan kayıt için uygulanan 3. kişi indirimleri 3 kişilik odada konaklamak kaydıyla geçerli olup 3. kişi konaklama yatağı standart yatak olarak garanti edilmez. 3 kişilik odanın 3. Yatağının ek yatak olabilmesi hususunu rezervasyon sahibi kabul etmiş sayılır.

6.     Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi geçerli olmayıp, 2 yetişkin olarak hesaplanmaktadır.

7.     Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir.

8.     Turun düzenlenmesi için gerekli sayıya ulaşılamaması halinde veya mücbir sebeplerin ortaya çıkması durumunda acentenin turu iptal etme hakkı vardır. Yukarıda sayılan nedenlerle, Tatil Elması turu iptal ederse, turun iptal edildiğini, rezervasyon sahibine turun başlamasına (konaklamalı turlar için 5 gün kala, günübirlik turlar için 2 gün kala) bildirir. Bu durumda rezervasyon sahibine yapmış olduğu tüm ödemeler iade edilir.

9.     Rezervasyon Sahibinin, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının Tura katılmasına engel ağır hastalığı (Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan Resmi Kurul Raporu ile kanıtlaması şartıyla) veya birinci dereceden bir yakının vefat etmesi nedeniyle tura katılmasının mümkün olmaması halinde, yazılı ve belgeli başvurusu durumunda, rezervasyonu tur açısından gerekli tüm koşullara haiz üçüncü bir kişiye devredebilir ya da iptal edebilir.

10.  Rezervasyon Sahibi, sözleşmeyi hiçbir haklı nedeni yokken, turun başlamasına 30 gün kala iptal ederse, sözleşme bedelinin tamamı, 30-15 gün kala iptal ederse % 50′si, 15-7 gün kala iptal ederse, % 25′i Rezervasyon Sahibine iade edilir. Turun başlamasına 7 gün kala yapılan iptallerde, Rezervasyon Sahibine herhangi bir iade yapılmaz.

11.  Erken rezervasyon ve indirim dönemlerinde alınan tur, mücbir sebepler ve erken rezervasyon seyahat iptal sigortası yaptırılmış olması haricinde, Rezervasyon Sahibi tarafından iptal edilemez, tarih değişikliği yapılamaz.

12.  Rezervasyon Sahibi, yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etme yükümlülüğünde olup, yolculuk esnasında kayıp/çalıntı/zayi olan eşyalardan acentenin veya çalışanlarının ağır kusuru hariç acentenin sorumluluğu yoktur. Acentenin veya çalışanlarının ağır kusuru nedeniyle eşyanın çalınması veya kaybolması/zayi olması hallerinde, acente en fazla tur bedelinin %15′ini tazminat olarak öder.

13.  Erken rezervasyon döneminde, Rezervasyon Sahibi, erken rezervasyon seyahat iptal sigortası yaptırmış ise, Rezervasyon Sahibi, tesise giriş tarihinden 72 saat öncesine kadar, rezervasyonu iptal ettirmesi (rezervasyonun tamamen iptali) halinde, Rezervasyon sahibine, sözleşme imzalanırken alınan sigorta bedeli hariç, tur bedelinin tamamı iade edilir.

14.  Tesis tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda ücretsiz veya indirimli konaklayacak olan çocukların rezervasyon sırasında beyan edilen özelliklerinin (yaş gibi) doğru olmadığının anlaşılması halinde, Rezervasyon Sahibi, bu çocuklar için de derhal ve tamamen ödeme yapacak ve her türlü tazminde bulunacaktır.

15.  Sözleşmede imzası bulunmayan, ancak, sözleşmede ismi gecen (adına rezervasyon yapılan) ve tura katılan diğer Tüketiciler, sözleşmede imzası bulunan Rezervasyon Sahibine/Tüketiciye, adlarına sözleşme yapma yetkisi verdiklerini, sözleşmeyi imzalayan Rezervasyon Sahibinin/Tüketicinin işbu sözleşmeyi imzalaması ile birlikte, sözleşmenin bütün şartlarının kendilerince de kabul edilmiş sayılacağını ve sözleşme şartlarına aynen uyacaklarını kabul etmiş sayılırlar.

16.  Rezervasyon Sahibi, acentenin, rehberin, ulaşım aracı ve tesis yetkililerinin/görevlilerinin, satın alınan tura ilişkin olarak bildireceği kurallara uyacağını, tura katılan diğer tüketicilerin ve 3. Kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, onları rahatsız edecek davranışlarda bulunmayacağını aksi halde turdan çıkarılacağını, bu nedenle de acenteden herhangi bir hak ve talepte bulunamayacağını kabul eder.

17.  Rezervasyon sahibine, sözleşme yapılırken rezervasyon yaptırdığı tur bilgilerinin de yer aldığı acente tur programı verilmiş olup konaklayacağı tesise ilişkin ayrıntılı bilgi de sözleşme ekinde verilmiştir. Ayrıca, sözleşme yapılırken, tura ilişkin olarak ayrıntılı bilgi de verilmiştir. Rezervasyon sahibi, rezervasyon yaptırdığı tura ilişkin ayrıntılı bilgi sahibi olduğunu, tur programı kendisine verildiğini beyan eder. ( Sözleşme ile birlikte kendisine verilen Tur programını ve programda belirtilen yiyecek içecek bilgisi ve menüleri kabul eder, Acente tur öncesinde rehber bilgilendirmesi yapacaktır. )

18.  Oda blokajını tesis yapmakta olduğundan, acentenin doğrudan bir müdahalesi olamamaktadır. Bu nedenle, tesis tarafından tahsis edilen oda nedeniyle acente sorumlu tutulamaz.

19.  Yurtdışı turlarda bebekler dahil pasaport gerekmektedir. Vize ve pasaport işlemleri tamamen rezervasyon sahibinin kendisine aittir.

20.  Acente, kusuru ile işbu paket tur sözleşmesini ifa edemez veya turun başlamasından sonra, acenteden kaynaklanan bir nedenle, tur tamamlanamaz veya verilen hizmetin ayıplı olduğu tespit edilir ise, Acente, TURSAB Kütahya Çizelgesi ve seyahat sigortası hükümlerine göre iade ve zararı tazmin edebilecektir.

21.  Rezervasyon sahibi, aldığı hizmetin ayıplı olduğu iddiası ile turu terk etmek isterse, turu terk etmeden önce, turu terk ettiğini sebepleri ile birlikte acenteye ve konakladığı tesise yazılı olarak bildirecektir. Aksi halde, turu terk etmiş sayılmayacağı gibi, hizmeti almış ve kullanmış sayılır.. Rezervasyon Sahibinin, şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak, Acenteye ve tesise bildirmesi, iyiniyetli tüketicinin işbirliği yapma ve özenli davranması gerekir.

22.  1618 Sayılı Yasa gereğince, paket tur hizmeti satın alındığı takdirde, Acentenin iflası da dahil olmak üzere, paket turun hiç verilmemesi veya eksik verilmesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

23.  Yapılacak ön rezervasyonlarda verilen otomatik opsiyon süresi tutun doluluk oranına göre Tatil Elması tarafından değişiklik yapılabilir. Bu durumda ön rezervasyonu yapan rezervasyon sahibinin vermiş olduğu iletişin kanalları ile bilgilendirilir.

24.  Sözleşmeden kaynaklanan ihtilafların çözümünde taraflar, TURSAB TAHKİM KURULU′ na başvurabilecekleri gibi diğer kanuni yollara da başvurabilirler.

25.  Düzenlenen voucher ve ekli kayıt formu bir bütün olarak sözleşmeyi oluşturmakta olup, Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken sözleşmeyi okuduğunu, sözleşme şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.

 

 


 

Erken Rezervasyon Otelleri
Yurtiçi Oteller
Yurtdışı Oteller
Kıbrıs Otelleri
Istanbul Otelleri
Termal Oteller

Tesettür Otelleri

Kayak Otelleri
Yurtdışı Turlar

Kültür Turları
Kıbrıs Turları
Istanbul Turları
Günübirlik Turlar
Okul Turları
Gemi-Cruise Turları
Mavi Yolculuk Turları
Kayak Turları
Vizesiz Turlar
Fırsat Turları
Alternatif Turlar
M.I.C.E. Organizasyonlar

Kurumsal Organizasyonlar

Fuarlar
Transfer Ulaşım Hizmetleri

Rent A Car
Seyahat Sigortası
Vize Hizmetleri
Uçak Bileti - ONLINE
Dernek Organizasyonları
Sportif Organizasyonlar
Incoming Hizmetleri
Şirketlere - Kurumlara  Özel
Antalya Otelleri
Alanya Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri
Side Otelleri

Fethiye Otelleri
Bodrum Otelleri
Marmaris Otelleri
Kuşadası Otelleri

 
Hizmet Sözleşmesi
Yurtdışı Müşteri Sözleşmesi
Yurtiçi Müşteri Sözleşmesi
Otel Müşteri Sözleşmesi
Mail Order Formu
Ödeme Seçenekleri

Nasıl Rezervasyon Yaparım

Neden bizle Tatile
Tatilci Hakları

Tatil Güvencesi
En iyi Fiyat Garantisi
İptal iade Koşulları

 
Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
Banka Hesapları
Kurumsal Hizmetler
Müşteri İlişkileri

İnsan Kaynakları

Gizlilik Politikamız
İlkelerimiz
Referanslarımız
Diğer Hizmetlerimiz

İletişim
Bizi Takip edin  /  Follow Us


 


Copyright © 2018 Tatil Elmasi  | All rights reserved  Web Tasarım : Topkara